Opublikowany: 17/09/2021

Szkolenia w ramach Akademii Pielęgniarstwa Onkologicznego

APO_grafika.jpg

Ruszył kolejny cykl bezpłatnych szkoleń dla pielęgniarek/pielęgniarzy i personelu medycznego.

W roku 2017 Komisja ds. Programu Edukacji Onkologicznej widząc wzrastającą rolę pielęgniarek onkologicznych w procesie opieki nad chorymi na nowotwory, podjęła decyzję o rozpoczęciu działań mających na celu wsparcie edukacyjne tej grupy pracowników medycznych w Polsce. Szeroki odzew środowiska pielęgniarskiego i dobre przyjęcie inicjatywy edukacyjnej - skierowanej do tej grupy zawodowej – skłoniło organizatorów Programu Edukacji Onkologicznej do podjęcia kolejnego kroku we wsparciu i rozwoju zawodowego pielęgniarek onkologicznych w całej Polsce – utworzono Ogólnopolską Akademię Pielęgniarstwa Onkologicznego.

Strategicznym celem Akademii jest zbudowanie i rozwijanie platformy rozwoju zawodowego pielęgniarek onkologicznych. Głównym czynnikiem, który zdecydował o powstaniu tej idei jest chęć środowiska pielęgniarskiego do ciągłego podnoszenia poziomu wiedzy, doskonalenia posiadanych kwalifikacji oraz zdobywania nowych kompetencji i umiejętności. Dzięki Akademii, pielęgniarki nie tylko mogą zdobyć nowe umiejętności, ale także dzielić się swoimi doświadczeniami i wspólnie wypracować nowe rozwiązania, które są przydatne w codziennej pracy.

PLANY na Q3 i Q4 2021:

Prowadzenie skutecznej edukacji i budowanie niezbędnego doświadczenia klinicznego pozostaje systemowym wyzwaniem w całym systemie ochrony zdrowia. Najważniejszym celem doskonalenia zawodowego pielęgniarek onkologicznych jest zwiększenie bezpieczeństwa chorych, którzy są poddawani nowym – dotychczas niestosowanym – metodom leczenia przeciwnowotworowego. Niemniej istotne jest przygotowanie pielęgniarek do partnerskiego – wobec lekarzy – udzielania świadczeń zdrowotnych w onkologii.

Organizatorzy przeprowadzili wśród uczestników Akademii Pielęgniarstwa Onkologicznego ankietę dotyczącą zagadnień i tematyki niezbędnej do poruszenia w kolejnych wydarzeniach. Następnie Komisja ds. Programu Edukacji Onkologicznej opracowała propozycję modułów tematycznych na II połowę 2021 roku.

Już od 16 września br. rusza kolejny cykl szkoleń online.
Do końca roku zaplanowano 10 spotkań w następujących modułach tematycznych:

- LECZENIE PRZECIWNOWOTWOROWE
- WYBRANE PROBLEMY WSPÓŁCZESNEJ ONKOLOGII
- POWIKŁANIA W LECZENIU ONKOLOGICZNYM
- LECZENIE WSPOMAGAJĄCE W ONKOLOGII
- PRAKTYCZNE ASPEKTY OPIEKI PIELĘGNIARSKIEJ

Rejestracja: https://ptok.pl/program-edukacji-onkologicznej

APO_grafika.jpg