Opublikowany: 28/02/2022

STANOWISKO ZARZĄDU POLSKIEGO TOWARZYSTWA ONKOLOGII KLINICZNEJ

PTOK_Slider_500x36011.png

Zarząd Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej wyraża solidarność z Ukrainą, która stanęła w obliczu niewyobrażalnej i wymagającej zdecydowanego potępienia agresji dokonanej przez wojska rosyjskie. Wojna jest okrutna dla wszystkich, ale w szczególny sposób okrutna jest dla chorych i słabych. Dlatego szczególne wyrazy wsparcia kierujemy do naszych przyjaciół - ukraińskich onkologów i całego personelu medycznego, którzy w tych trudnych okolicznościach niosą pomoc zarówno rannym w działaniach wojennych, jak i chorym na raka. Nowotwory są chorobami, które stanowią zagrożenie nawet przy optymalnej opiece onkologicznej; ryzyko to rośnie jeśli leczenie zostało lub może zostać zakłócone.

Dziękujemy wszystkim pracownikom ochrony zdrowia, którzy już w tej chwili zapewniają pomoc dla przybywających do Polski obywateli Ukrainy. Deklarujemy również wsparcie w zakresie pomocy i leczenia onkologicznego dla uchodźców, którzy musieli opuścić swoja ojczyznę oraz przerwać dotychczasowe leczenie. Apelujemy do osób odpowiedzialnych na wszystkich szczeblach organizacji ochrony zdrowia o maksymalne ułatwienie tych działań, szczególnie trudnych wobec konieczności skoordynowania ich z ochroną pacjentów cierpiących na skutek pandemii COVID19 i jej skutków.

Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres biura Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej – Kliknij, aby zobaczyć adres email

Załączniki