Opublikowany: 25/03/2025

Informacje ESMO.

ESMO png.png
  • Autorzy retrospektywnego badania kohortowego wykazali, że wielolekowa chemioterapia adiuwantowa miała związek z korzyścią w zakresie czasu przeżycia całkowitego u chorych poddanych resekcji miejscowego gruczolakoraka trzustki następującej po przedoperacyjnym leczeniu (m)FOLFIRINOX.

https://www.esmo.org/oncology-news/adjuvant-multiagent-chemotherapy-regimens-associated-with-os-benefit-following-resection-of-localised-pancreatic-adenocarcinoma-following-preoperative-m-folfirinox?utm_source=esmo.org&utm_medium=referral&utm_campaign=ESMONewsON

  • W międzynarodowym, wieloośrodkowym, osadzonym w szpitalach retrospektywnym badaniu kohortowym, obejmującym w okresie styczeń 2000 – grudzień 2020 r. 4 752 chore z germinalnymi patogennymi/prawdopodobnie patogennymi wariantami w BRCA1 lub BRCA2, u których zdiagnozowano inwazyjnego raka piersi w stopniu I-III w wieku 40 lat lub wcześniej, dostarczono dowodów na różny kliniczny rozwój raka piersi w zależności od właściwości genu BRCA oraz związku z czasem testowania genetycznego i rokowaniem.

https://www.esmo.org/oncology-news/distinct-patient-tumour-treatment-characteristics-and-a-different-pattern-and-risk-of-survival-events-over-time-between-young-brca1-2-carriers?utm_source=esmo.org&utm_medium=referral&utm_campaign=ESMONewsON