Opublikowany: 28/05/2024

Informacje ASCO.

ASCO LOGO.png

Amerykańskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej - ASCO zwraca uwagę na badania, których wyniki zostaną przedstawione w trakcie kongresu organizowanego w dniach 31 maja – 4 czerwca br. w Chicago:

  • Większość ozdrowieńców z raka piersi w stopniu zaawansowania od 0 do III, którzy starają się o poczęcie dziecka po zakończeniu leczenia może zajść w ciążę, zakończona żywym urodzeniem.  

https://society.asco.org/about-asco/press-center/news-releases/most-younger-breast-cancer-patients-can-conceive-give-birth

  • Szczepienia HPV są efektywne w prewencji rozwoju szeregu nowotworów powodowanych wirusem, a szczególnie regionu głowy i szyi u mężczyzn.

https://society.asco.org/about-asco/press-center/news-releases/risk-reduction-hpv-vaccination-goes-beyond-cervical-cancer

  • Oparte na sztucznej inteligencje narzędzie nawigujące pacjentów prezentuje zwiększony potencjał w pokonywaniu ich odpływu, mogącego prowadzić do dysproporcji w raku okrężnicy, nieomal podwajając współczynnik przeprowadzonych kolonoskopii u osób, które rezygnowały ze wstępnej wizyty.

https://society.asco.org/about-asco/press-center/news-releases/artificial-intelligence-based-patient-navigator-may-help

  • U kobiet, które przechodziły menopauzę i poddawanych terapii hormonalnej, CEE (conjugated equine estrogen) przyjmowany w monoterapii może zwiększać ryzyko powstania i zgonu z powodu raka jajnika, podczas gdy łączenie CEE z MPA (medroxyprogesterone acetate) nie zwiększa tego ryzyka i może zmniejszyć ryzyko powstania raka macicy.

https://society.asco.org/about-asco/press-center/news-releases/estrogen-only-hormone-therapy-may-increase-cancer-risk-while