SerwisPolskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej

Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem.

30 stycznia 2017

W sobotę 4 lutego 2017 roku obchodzimy XVII Światowy Dzień Walki z Rakiem. Święto zostało ustanowione w 2000 roku podczas Światowego Szczyt Walki z Rakiem w Paryżu. Z tej okazji Polska Unia Onkologii – już po raz siedemnasty – organizuje Dzień Drzwi Otwartych w krajowych ośrodkach onkologicznych.

Tego dnia możemy wyrazić symbolicznie swoją solidarność z pacjentami onkologicznymi, ale również zadbać o swoje zdrowie. W ramach tzw. „białej soboty”, która odbędzie się 4 lutego 2017 roku wszystkie chętne osoby będą mogły skorzystać z bogatej oferty bezpłatnych porad, konsultacji i badań onkologicznych, które będą świadczone w placówkach onkologicznych i hematoonkologicznych na terenie całego kraju.

Program Dnia Drzwi Otwartych w ośrodkach onkologicznych z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem 2017 będzie polegał na udzielaniu konsultacji onkologicznych z uwzględnieniem szeroko pojętej profilaktyki antynowotworowej, przeprowadzaniu badań diagnostycznych (m.in. mammografia, badania cytologiczne, pomiar PSA, ciśnienia i cukru), na zwiedzaniu oddziałów i zakładów diagnostyczno-leczniczych, organizacji wykładów, pogadanek na temat profilaktyki przeciwnowotworowej i wczesnej diagnostyki nowotworów oraz promocji wiedzy na temat interdyscyplinarnego leczenia onkologicznego i psychoonkologii.

Na bezpłatne badania i konsultacje należy zabrać ze sobą ważny dokument tożsamości z numerem PESEL.

Zobacz więcej – w tym harmonogram Białej Soboty na:

http://www.zwrotnikraka.pl/swiatowy-dzien-walki-z-rakiem-2017-drzwi-otwarte/ |