W wyniku dużej meta-analizy badań klinicznych z losowym doborem chorych stwierdzono, że występowanie kardiologicznych działań niepożądanych jest rzadkie podczas leczenia inhibitorami punktów kontrolnych podawanych w monoterapii lub w podwójnym schemacie i nie różni się istotnie w porównaniu do obserwowanych u chorych na różnorodne nowotwory nie leczonych immunoterapią.
U chorych z guzami litymi nie stwierdzono istotnego wzrostu toksyczności hematologicznej każdego stopnia po dodaniu terapii anty-PD1/PD-L1 lub anty-CTLA4 do chemioterapii w porównaniu do samej chemioterapii.
W zaktualizowanej meta-analizie potwierdzono wcześniejsze obserwacje słabszej odpowiedzi na leczenie inhibitorami punktów kontrolnych (ICI) u chorych eksponowanych na systemową antybiotykoterapię.
Na podstawie PROs - danych zbieranych bezpośrednio od chorych (patient reported outcomes) w badaniu trzeciej fazy CheckMate 743 stwierdzono, u chorych na nieoperacyjny złośliwy międzybłoniak opłucnej leczonych w pierwszej linii niwolumabem z ipilimumabem w porównaniu do chemioterapii lepsze wyniki w zakresie obciążenia symptomami, związanymi z chorobą i w zakresie jakości życia (HRQoL).