SerwisPolskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej

Program Edukacji Onkologicznej

Organizatorzy:

Kierując się poczuciem odpowiedzialności i chęcią rozwoju metod wspierania chorych na nowotwory i ich rodzin, środowiska medycznego, wolontariuszy, a także będąc świadomymi potrzeby współdziałania – Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej i Fundacja „Tam i z powrotem” rozpoczęły w 2014 roku realizację Programu Edukacji Onkologicznej.

Program jest kontynuacją oraz rozwinięciem o nowe zagadnienia, grupy docelowe i szkolenia, z sukcesem prowadzonej przez Fundację „Tam i z powrotem” od blisko trzech lat akcji wydawniczej „Razem zwyciężymy raka!”.

Program Edukacji Onkologicznej ma na celu upowszechnianie i propagowanie wiedzy o nowotworach, edukację osób zdrowych i osób z grupy podwyższonego ryzyka, osób chorych na nowotwory, ich rodzin i bliskich, a także wsparcie fachową wiedzą pracowników medycznych oraz wolontariuszy.

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania programu oraz jego rozwoju, a wszystkich Państwa zaprosić do lektury przygotowanych publikacji.
Mamy nadzieję, iż przedstawione publikacje pomogą Państwu przejść przez ten trudny czas jakim jest diagnoza i leczenie nowotworu.

Wszystkich realizatorów zaangażowanych w działania związane z programem, adresy placówek w których otrzymać można bezpłatnie papierową wersję poradników oraz więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.programedukacjionkologicznej.pl

W ramach akcji prowadzone są dwie serie wydawnicze, w obszarze których zostały wydane następujące pozycje:

Seria wydawnicza „Razem zwyciężymy raka!”:

Seria wydawnicza „Co warto wiedzieć”:

Patronat:

Minister Edukacji Narodowej
Polskie Towarzystwo Onkologiczne
Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej
Polska Unia Onkologii

Rekomendacje:

Anna Komorowska
Żona Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

Koordynator Programu:

PRIMOPRO S.C. tel.: +48 509 779 624
Al. Niepodległości 127/21
02-570 Warszawa

+48 604 379 777
E-mail: