SerwisPolskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej

Polecane serwisy internetowe

Towarzystwa naukowe

 

Oficjalny serwis Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego

Oficjalny serwis Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego zawiera informacje o PTD (zarząd, adresy, oddziały regionalne, statut itp.). Lekarze i farmaceuci znajdą na stronie wirtualne wykłady, materiały edukacyjne oraz szereg informacji na temat grantów naukowych, kursów, zjazdów i szkoleń, a także prezentacje polecanych publikacji, czasopism i serwisów internetowych związanych z diabetologią. W dziale dla pacjentów znajdują się między innymi słowniczek, spis poradni diabetologicznych, polecane publikacje i serwisy internetowe. W dziale "Najczęstsze pytania" można znaleźć odpowiedź na nurtujące kwestie, zaś w dziale "ABC cukrzycy" i "Ważne problemy" - szereg fachowych artykułów.

>> Przejdź do strony <<

Oficjalny serwis Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego
Oficjalny serwis PTNT zawiera informacje o Towarzystwie (zarząd, adresy, oddziały regionalne, statut, komunikaty itp.), informacje dla lekarzy i farmaceutów, jak i dla pacjentów. W dziale dla lekarzy dostępne są materiały edukacyjne, wirtualne wykłady, aktualne doniesienia, wiadomości na temat konferencji, kursów i szkoleń, opisy polecanych książek i czasopism poświęconych hipertensjologii oraz adresy polecanych stron internetowych. Pacjenci w swoim dziale mogą znaleźć odpowiedzi na najczęstsze pytania, wskazówki dotyczące badań i leczenia nadciśnienia tętniczego, opisy polecanych publikacji i serwisów internetowych. Dostępny jest także spis poradni nadciśnieniowych i wykaz leków przeciwnadciśnieniowych.

>> Przejdź do strony <<

Oficjalny serwis Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej
W oficjalnym serwisie PTOK znajdują się informacje o Towarzystwie - cele, skład zarządu itp. W dziale "Dla lekarzy" prezentowane są wiadomości o konferencjach, kursach, zjazdach, szkoleniach, materiały edukacyjne, recenzje książek i czasopism poświęconych onkologii oraz informacje na temat Szkoły PTOK. Dział "Dla pacjentów" przedstawia polecane publikacje oraz adresy stron internetowych związanych z onkologią. Znaleźć tu można także słowniczek terminów medycznych, dotyczących przebiegu i leczenia raka, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. W dziale "Ważne problemy" znajdują się szczegółowe opisy i porady dotyczące poszczególnych zagadnień związanych z rakiem.

>> Przejdź do strony <<

 

Polecane linki

 

Bogata encyklopedia zdrowia dla każdego - www.jestemchory.pl
W dziale "Encyklopedia zdrowia" zamieszczone są obszerne, szczegółowe i wyczerpujące informacje na temat bardzo wielu chorób i dolegliwości. Można tu znaleźć wiadomości na temat objawów, przyczyn, metod leczenia, zasad postępowania itp. Na stronie działa też bardzo sprawna wyszukiwarka informacji, leków, lekarzy i aptek.

>> Przejdź do strony <<

Najnowsze doniesienia z wielu dziedzin medycyny
Portal zajmuje się przede wszystkim dostarczaniem najnowszych, bogatych informacji z kraju i z całego świata, dotyczących odkryć medycznych, postępów w leczeniu różnych chorób, stanu służby zdrowia, studiów medycznych czy sytuacji polskich lekarzy w Unii Europejskiej. Zainteresowani poszczególnymi dziedzinami medycyny mogą oprócz doniesień przeczytać wiele ciekawych artykułów naukowych, a także znaleźć informacje na temat konferencji i szkoleń.

>> Przejdź do strony <<

Serwis poświęcony opiece nad chorymi paliatywnymi
Serwis zawiera wiele przydatnych informacji na temat wolontariatu, szkoleń, hospicjów w Polsce oraz fundacji hospicyjnej. Na stronie zamieszczane są bieżące informacje na temat przeprowadzanych kampanii i akcji, odbywających się kursów, pojawiających się publikacji.

>> Przejdź do strony <<

Uporządkowana oraz precyzyjna informacja o medycynie i zdrowiu
Portal w bardzo funkcjonalny sposób pomaga odnaleźć informacje, gdzie się leczyć i jak dbać o zdrowie. Udostępnia również w wyczerpujący sposób wiadomości na temat badań medycznych, nowych technik leczenia, specjalizacji, terapii naturalnych, zabiegów rehabilitacyjnych.

>> Przejdź do strony <<

Wyszukiwarka adresów z mapkami
Na stronie dostępne są artykuły z zakresu medycyny, dotyczące różnych dolegliwości, oraz wyszukiwarka adresów aptek, gabinetów lekarskich, szpitali itp. Przy niektórych adresach dostępna jest opcja wyświetlenia mapy, z zaznaczonym umiejscowieniem placówki.

>> Przejdź do strony <<

Wyszukiwarka gabinetów medycznych
Wyszukiwarka gabinetów lekarskich, z uwzględnieniem specjalności oraz miasta/województwa. Dostępna także w języku angielskim.

>> Przejdź do strony <<

Leczenie homeopatią
Strona zawiera opisy dolegliwości i chorób, które napisane są w przystępny dla pacjentów sposób, a także porady na temat zdrowego trybu życia, artykuły, adresy gabinetów lekarskich, słowniczek terminów medycznych. Strona propaguje leczenie homeopatyczne, dostarcza wielu informacji na temat homeopatii.

>> Przejdź do strony <<

 
 

Serwisy edukacyjne dla każdego

 

Program edukacyjny "Mam Haka na Raka"

>> Przejdź do strony <<

Serwis Internetowy dla Pacjentów "Encyklopedia Medica"
W serwisie są dostępne podstawowe informacje z zakresu medycyny, przygotowane przez lekarzy, będących pracownikami polskich Akademii Medycznych. Na stronach umieszczono opisy jednostek chorobowych oraz związanych z nimi zabiegów i badań diagnostycznych, a także normy badań laboratoryjnych i ich wstępną interpretację.
W portalu dostepne są także przydatne dla pacjentów adresy i informacje (dział "Zdrowie w...") oraz prawa przysługujące pacjentom ("Prawa"). W dziale "Przewodnik pacjenta" znaleźć można wskazówki dotyczące kontaktów ze zreformowaną służbą zdrowia, np. kiedy można wezwać pogotowie, za co płacimy, a co należy nam się bezpłatnie, czego możemy oczekiwać od naszego lekarza rodzinnego.

>> Przejdź do strony <<

Ciekawe i przydatne informacje nt. zdrowia dla każdego
Poradnik zawiera wiele ciekawych informacji i artykułów, napisanych w sposób przystępny. Podzielone są w grupy ze względu na płeć i wiek człowieka, tak aby odpowiadały zainteresowaniom osoby przeglądającej serwis (działy "Kobieta", "Mężczyzna", "Dziecko", "Nastolatek", "Senior"). Bardzo przydatne są działy dotyczące zdrowego odżywiania się, odchudzania, rekreacji, urody, macierzyństwa, w których znaleźć można mnóstwo pożytecznych informacji. Istnieje także możliwość zadania pytania lekarzowi specjaliście oraz wymiany poglądów i doświadczeń na forum.

>> Przejdź do strony <<

O dolegliwościach - dla osób starszych
Dział serwisu senior.pl poświęcony zdrowiu. Przedstawia najnowsze doniesienia ze świata medycyny, artykuły na temat różnych chorób i dolegliwości, porady - dotyczące nie tylko zdrowia, ale też pomagające odnaleźć się w dzisiejszej polskiej służbie zdrowia i jej przepisach. Ciekawym, rozbudowanym działem jest "Dieta", w której można znaleźć wiele przepisów dostosowanych do różnorodnych wymagań organizmu (dieta dla diabetyków, wysokowapniowa, niskocholesterolowa itd.).

>> Przejdź do strony <<

Ogólnopolski Serwis Medyczny
Znajdują się tu opisy chorób, ich objawy i sposoby leczenia, czasem też artykuły specjalistów i wiadomości na temat leków. Wyszukiwarka adresów placówek medycznych w Polsce pomaga znaleźć miejsce, gdzie można leczyć wybraną dolegliwość. Działy, takie jak "Rehabilitacja" , "Sanatoria", "Opieka nad chorym" czy "Weterynaria", stanowią cenne źródło adresów. Temat miesiąca opatrzony jest wieloma ciekawymi artykułami i poradami. Istnieje też możliwość przesłania własnego pytania na temat wybranej choroby.

>> Przejdź do strony <<

Opisy chorób, zabiegów, badań
Serwis oferuje wiadomości na temat bieżących i najbliższych akcji promujących zdrowie, bezpłatnych badań czy porad. Przydatne są indeksy badań lekarskich, zabiegów i chorób, zawierające zwięzłe, treściwe wyjaśnienie terminów medycznych. Opatrzone są często artykułami czy też wywiadami z lekarzami, dzięki którym można dowiedzieć się, jak zapobiegać danej chorobie i w jaki sposób najlepiej się leczyć.

>> Przejdź do strony <<

Pierwsza pomoc
Na stronie zamieszczane są wiadomości na temat postępów w medycynie, stanu służby zdrowia, wypadków i katastrof, jakie wydarzyły się w ostatnich dniach. Jednak najważniejszym elementem są informacje na temat najbliższych organizowanych kursów pierwszej pomocy oraz wskazówki, jak postępować w razie wypadku samochodowego, różnego rodzaju urazów i uszkodzeń ciała, ataków chorób. W dziale "Apteczka" podano, co dokładnie powinno się znajdować w apteczce samochodowej każdego kierowcy.

>> Przejdź do strony <<

Seriws "Gazety Wyborczej" poświęcony zdrowiu
Szeroko, szczegółowo i przystępnie opisane choroby i dolegliwości - ich objawy, przyczyny, powikłania, zapobieganie, metody leczenia. Charakterystycznym elementem jest forum internautów, gdzie można wymieniać się informacjami i doświadczeniami. Na stronie zamieszczane są wiadomości z kraju i ze świata związane z medycyną. Istnieje możliwość wysłania swojego pytania ekspertowi z zakresu danej dziedziny medycyny. Ciekawe działy to "Przetestuj się" i "Oblicz", gdzie samemu można sprawdzić pewne aspekty stanu swojego zdrowia.

>> Przejdź do strony <<

Serwis Promocji Zdrowia
Serwis służący informowaniu o akcjach na rzecz zdrowia i działaniach promujących walkę z poszczególnymi chorobami oraz zdrowy tryb życia. Na stronie dostępny jest szczegółowy opis Narodowego Programu Zdrowia, podstawy programowe wprowadzane w szkołach związane ze zdrowiem, programy profilaktyczne, informacje na temat wielu programów i akcji. Dostępne są także materiały edukacyjne.

>> Przejdź do strony <<

Serwis Zdrowia
W serwisie można znaleźć wiele ciekawych informacji, m.in. o lekach bez recepty, objawach chorób i ich leczeniu, najważniejszych badaniach medycznych. Bardzo cenna jest część portalu, w której propagowany jest zdrowy styl życia. Omówiono również prawa pacjenta, a "Sondaże i opinie" zawierają wiele odpowiedzi na nurtujące pacjentów pytania.

>> Przejdź do strony <<

Serwis poświęcony cukrzycy
Na stronie poświęconej cukrzycy znaleźć można najnowsze doniesienia medyczne związane z tą chorobą, informacje na temat towarzystw naukowych, zjazdów i konferencji, leków. Ciekawymi i przydatnymi działami są "Linki" (adresy stron związanych z medycyną, cukrzycą, diabetologią, organizacjami zrzeszającymi chorych itp.) oraz "Informacje dla pacjentów" (wiele cennych wskazówek). Bogato opracowane działy "Prawo i Medycyna" oraz "Dla studentów" mogą okazać się dużą pomocą w wielu sytuacjach.

>> Przejdź do strony <<

Encyklopedia zdrowia
Serwis w przystępny sposób przybliża zagadnienia związane ze zdrowiem, dziedzinami medycyny, leczeniem, zdrowym stylem życia. W działach "Czytelnia" i "Problemy współczesnej medycyny" dostępnych jest wiele ciekawych artykułów. Codziennie zamieszczane są nowe wiadomości ze świata medycyny.

>> Przejdź do strony <<

Informacje i porady na temat zdrowia
Główne działy serwisu to: "Temat miesiąca" (szeroko i dokładnie opisane jedno z zagadnień medycznych), "Doniesienia medyczne", "Openmedica tv" (informacje na temat programów telewizyjnych wydawcy serwisu) oraz "Lifestyle" (wiadomości i porady dotyczące zdrowego trybu życia, urody, naturalnych metod leczenia i wiele innych).

>> Przejdź do strony <<

Internetowa Informacja Medyczna INFORMED
Portal zawiera największą bazę placówek medycznych w Polsce - ponad 134 tys. wizytówek placówek medycznych - ZOZ-ów i prywatnych gabinetów lekarskich. Wyszukiwanie konkretnej placówki może się odbywać wg wielu kryteriów: wg nazwy lub nazwiska lekarza, specjalności medycznej, adresu (województwo, miasto, dzielna, ulica), a także wg numeru z rejestru Zakładów Opieki Zdrowotnej lub numeru Prawa Wykonywania Zawodu w wypadku lekarzy oraz wg kryterium, czy dana placówka posiada umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Autorzy serwisu zapraszają także do korzystania z wielu innych funkcji serwisu: bazy artykułów o rozmaitych chorobach, ich diagnostyce i leczeniu, przydatnych informacji w dziale Twoje Zdrowie, w tym wielu porad nt. zdrowego trybu życia i odżywiania się.

>> Przejdź do strony <<

Porady dla zdrowia i urody
Serwis prezentuje zarówno najnowsze wiadomości dotyczące medycyny i opisy różnych dolegliwości, jak i doniesienia na temat stanu służby zdrowia oraz akcji promujących zdrowie. Interesujące są działy "Diety" (wskazówki na temat zdrowego odżywiania i ćwiczeń), "Uroda" (nowości kosmetyczne, porady) oraz "Eksperci" (artykuły naukowe i wywiady ze specjalistami). Ważną częścią strony jest dział "Bez barier", który informuje na temat akcji i programów na rzecz m.in. osób niepełnosprawnych czy też dotkniętych nieuleczalnymi chorobami.

>> Przejdź do strony <<

Porady związane ze zdrowiem
Znaleźć tu można zarówno porady dotyczące różnych dolegliwości, artykuły na temat chorób, adresy Kas Chorych, ustawy związane ze zdrowiem, jak i przepisy na zdrowe posiłki, opisy diet, kalkulatory (m.in. spalania kalorii) czy dział "Śmiech to zdrowie". Autorzy podkreślają jednak, iż przedstawiane przez nich rady nie są w stanie i nie mają na celu zastępować konsultacji z lekarzem.

>> Przejdź do strony <<

Serwis Medyczny
Serwis Medyczny to dział portalu servis.pl poświęcony medycynie. Adresowany jest do lekarzy, farmaceutów i pacjentów. Zawiera bogaty słownik pojęć medycznych i działów medycyny, ale przede wszystkim zajmuje się przedstawianiem najnowszych doniesień medycznych oraz informacji dotyczących stanu polskiej służby zdrowia. Na stronie zamieszczane są wiadomości NFZ, Naczelnej Izby Aptekarskiej oraz PharmaNews.

>> Przejdź do strony <<

Serwis o zdrowiu dla całej rodziny
Przystępnie podane informacje na temat wielu chorób, dolegliwości, zagadnień z zakresu medycyny, psychologii, urody i rekreacji, wraz z możliwością kontaktowania się internautów na forum. Prezentowane są także najnowsze preparaty zdrowotne i pielęgnacyjne, jakie pojawiają się w sklepach i aptekach. >> Przejdź do strony <<

Serwis poświęcony grypie
Strona zawiera szczegółowe informacje na temat grypy zarówno dla lekarzy (specjalistyczne opisy), jak i dla pacjentów ("Leczenie", "Profilaktyka", "Typowy przebieg przeziębienia"). Na forum można dodać własny sposób na pokonanie grypy.

>> Przejdź do strony <<

Zdrowie, ciąża, antykoncepcja, psychologia
Oprócz takich działów jak "Aktualności" (najnowsze wiadomości z zakresu medycyny) czy "Artykuły" (przystępnie wyjaśniane zagadnienia związane ze zdrowiem), słownika medycznego i forum internautów, na którym można wymieniać się opiniami, serwis posiada interesujący dział "Ciekawostki medyczne" oraz recenzje książek dotyczących zdrowia, metod leczenia, psychologii. Na stronie można znaleźć też wiele informacji na temat diet, ciąży, antykoncepcji, chorób dzieci oraz zaburzeń na tle psychicznym.

>> Przejdź do strony <<

Choroby ludzkie - spis chorób
Celem tej strony jest przedstawienie możliwie najpełniejszego spisu chorób ludzkich oraz wyczerpujący opis ich objawów, przyczyn i możliwości leczenia. Strona w rozbudowie.

>> Przejdź do strony <<

Informacje Ministerstwa Zdrowia
Znaleźć tu można adresy stron internetowych NFZ w każdym województwie. Umieszczane są też aktualności i komunikaty Ministerstwa Zdrowia. Dostępny jest także rejestr lekarzy.

>> Przejdź do strony <<

Medycyna naturalna
Serwis poświęcony medycynie naturalnej - opisuje choroby i możliwość wyleczenia się z nich za pomocą leków naturalnych. W ramach serwisu polecane są produkty jednej z firm.

>> Przejdź do strony <<